Op. Dr. Çağrı ÖRS

Op. Dr. Çağrı ÖRS

Ortopedi ve Travmatoloji

Özgeçmiş

Op. Dr. Çağrı ÖRS Ankara’ da doğdu. Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesini bitirdi. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimini tamamladı. Bitlis Devlet Hastanesinde mecburi hizmetinin ardından Özel Ortopedia Hastanesi, Diz ve Spor Cerrahisi Kliniğinde göreve başlamıştır.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi (TUSYAD) ve Diz ve Kalça Artroplasti Derneği üyesidir. Türk Ortopedi Board sınavını kazanarak Türk Ortopedi ve Eğitim Konseyi (TOTEK) üyesi olmuştur. 2019 yılından itibaren hücresel ve canlandırıcı tedavilerin değerlendirilip tartışıldığı TUSYAD Rejeneratif Tıp Kurulu Üyesi olmuştur.European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA), The European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology (EFORT), International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Traumatology (ISAKOS) üyesidir.

Avrupa’nın en büyük protez merkezlerinden olan Helios-ENDO Klinik, Hamburg/Almanya’da fellowship (Mesleki ziyaret ve bilimsel araştırma) programında bulunmuştur. Keble Collage Oxford, İngiltere’de kısmi (unikondiler) diz protezi ve Erasmus MC Hospital Roterdam,Hollanda’da artroskopik omuz ve diz cerrahisi üzerine mesleki çalışmalarda bulunmuştur.

Ortopedi ve Travmatolojinin alanları ile birlikte Diz ve Spor Cerrahisi (menisküs, kıkırdak, çapraz bağ, ligament, kas ve tendon cerrahisi), Spor Travmatolojisi (omuz kas ve bağ yaralanmaları ve tekrarlayan çıkıkları, ayak bilek burkulma, bağ ve kıkırdak yaralanmaları) ve artroskopik (kapalı) eklem cerrahileri ve revizyonları (omuz, kalça, diz ve ayak bileği) ile birlikte diz eklem sorunları, diz protezi ve revizyonu ile ilgilenmektedir.

Dr. Çağrı Örs’ün Ortopedi ve Diz-Spor Cerrahisi ile ilgili yayınlanmış 5 adet kitap bölümü, birçok toplantıda konuşma ve sunumu, yurt içi ve yurtdışı birçok akademik dergide makaleleri bulunmaktadır. Ulusal Ortopedi Kongresinde en iyi sözlü bildiri ödülüne layık görülmüştür.