Enfeksiyon Hastalıkları 

Enfeksiyon hastalıkları ülkemizde ve tüm dünya ülkelerinde en sık görülen hastalık grubunu oluşturmuktadır. Enfeksiyon hastalıkları, mikroorganizmalar tarafından  vücudumuzda meydana getirilen hastalıklardır. Bu mikroorganizmalar bakteri, virüs,mantar ve parazitlerdir.

Enfeksiyon hastalıklarının belirtileri ve bulguları çok farklı olabilmektedir. Ateş, üşüme, titreme, halsizlik, yorgunluk, iştahsızlık, ağrı, bulantı, kusma gibi genel bulgulara ek olarak etkenin cinsine ve enfeksiyonun yerine bağlı olarak gelişen spesifik belirti ve bulgular; ishal, kabızlık, eklem ağrıları, vücutta döküntüler ve kızarıklıklar, öksürük, sarılık, bilinç  bozuklukları gibi bulgular olabilmektedir.

Hastanemizde yapılan ve çoğunda implant (vücut içi yerleştirilen ortopedik metaryaller) kullanılan operasyon sonrası çıkabilecek sorunları önlemek, bu sorunlarla başvuran hastaları değerlendirip tedavi etmek için gerekli ekip çalışmasenda enfeksiyon hastalıkları ve mikrobiyoloji

seksiyonu 24 saat görevde olacaktır. Ayrıca tüm enfeksiyon hastalıkları ve kontrolü konularında danışmanlık hizmeti verilecektir.Ortopedia sadece sizi iyileştirmekle kalmayacak sizi bekleyen sorunlardan da koruyacaktır.