Prof. Dr. Mustafa HERDEM

1959 doğumlu Prof. Dr. Mustafa Herdem, 1982 yılında Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra, ihtisasını 1986 - 1990 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. 1992 yılında Yardımcı Doçentlik, 1997 yılında Doçentlik ve 2003 yılında Profesörlük unvanlarını aldı. 1996 yılında Akif Şakir Şakar Bilimsel Ödüllü Deneysel Çalışma Dalında üçüncülük ödülü alan Prof. Dr. Mustafa Herdem, 2000 yılında 1. Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi Poster üçüncülük ödüllüne sahip oldu.

Çukurova Bilgi Yenileme Kursları, El Cerrahisi Bilgi Yenileme Kursları ve Travma ve Resüsitasyon Kursları’nda eğiticilik yaptı. 1999 – 2008 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Mustafa Herdem, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi, Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği, Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği ve Türkiye Klinikleri Dergisi Yayın Kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası dergilerde makaleler ve kitap bölümleri yazan Prof. Dr. Mustafa Herdem, birçok ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumda konuşmalar yaptı, konferanslar verdi.

Ortopedi ve Travmatolojiyi ilgilendiren tüm hastalıkların tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış olup, bu konuda uzman hekimler yetiştiren Prof. Dr. Mustafa Herdem, genel ortopedinin yanı sıra, omuz, dirsek ve el cerrahisi alanında yaptığı çalışmalarla tanındı. El cerrahisi, omuz ve dirsek cerrahisi, iş kazaları, el yaralanmaları, tendon, sinir yaralanmaları, sinir sıkışması, kopmuş uzuvların yerine dikilmesi, doğumsal sakatlıklar, doğum felci ve çocuk ortopedisi özel ilgi alanlarıdır.

A.B.D Indiana Hand Center, Almanya Cologne Üniversitesi ve İrlanda Shoulder Surgery for Sports Injuries Course Beaumont Hospital’da çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Mustafa Herdem, akademik çalışmalarını halen Çukurova Üniversitesi’nde sürdürmektedir.