AZERİ SPORCULARIN SAĞLIĞI

AZERİ SPORCULARIN SAĞLIĞI

İhtisas hastanelerindeki yoğunlaşmayla sağlık turizminde son dönemde büyük mesafe kaydeden Adana'da faaliyet gösteren Özel Ortopedia Hastanesi, yapılan anlaşmayla Azerbaycan milli takımlarının sporcularının tedavisini üstlendi.

AZERBAYCAN'IN başkenti Bakü'de faaliyet gösteren en büyük iki hastane ile yapılan anlaşma ve bu kentte kurulan Ortopedia Ofisi aracılığıyla Türkiye'ye gelen Azerbaycan bayan milli futbol takımı oyuncularından Kifayat Osmanova ve Günel Mutallimova ile erkek milli futbol takım oyuncusu Mammad Kanmov Namig'in hastanedeki tedavileri sürüyor. Hastanenin Sporcu Yaralanmaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaman Sarpel tarafından yapılacak ameliyatla sağlıklarına kavuşmayı bekleyen sporcular, Türk doktorlarına güvendiklerini söylediler. 

Hastane Müdürü Dr. M. Tansel Turan, yaklaşık bir yıldır Azerbaycan'da ofislerinin hizmet verdiğini, başkent Bakü'deki iki büyük hastane ile anlaşma imzaladıklarını, spor federasyonları ve en büyük 3 spor kulübüyle anlaşma sağladıklarını bildirdi. 
Yaptıkları işbirliği kapsamında. 

Azeri sporcuların Türkiye'ye tedavi amaçlı geldiklerini belirten Dr. Turan, "Bugüne kadar Azeri oyuncular, tedavi için çoğunlukla Almanya'yı tercih ediyordu. Son bir yıldır yaptığımız çalışmalarla sağlık turizminde Almanya ve İngiltere'nin tekeline son veriyoruz. Bu ülkede geniş katılımlı sempozyumlar, kongreler düzenledik, hastanemizdeki tedavi imkanlarım görseller eşliğinde anlattık. Bu çalışmalarımızın meyvesini şimdi topluyoruz" dedi.

FEDERASYONLA ANLAŞTILAR
Turan, Azerbaycan Futbol Federasyonu ile de anlaşma yaptıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etli: "Sadece futbol değil, voleyboldan, basketbola kadar tüm branşlardaki sporculann tedavisiyle ilgili anlaşrna sağladık. Bunlar bir sponsorluk anlaşması değil, tamamen sporculann en iyi şekilde tedavi edilmelerine yönelik uygulamalardır. 

Eğer bu bir sponsorluk anlaşması olsaydı ücret almazdık ve elbette bizi tercih etmeleri doğal karşılanabilirdi. Ancak, biz bu hizmetimizin karşılığında ücret alıyoruz. Ücreti spor kulüpleri ödüyor. Sporcuyu havalanından alıyor, karşılıyor tedavisini yapıyor ve yine aynı şekilde ülkesine uğurluyoruz. 

Sporculann sağlığı için topluca anlaşma imzaladığımız için biz de hastane olarak onlara bir takım artı değerler sunuyoruz." Turan, sporcu yaralanmalarının günümüzde ayrı bir ihtisas konusu olduğunu, bu yaralanmalar iyi tedavi edilmezse çok ciddi sonuçlan beraberinde getirdiğini ifade ederek, "Yanlış bir uygulamada rahatsızlığın tedavisi mümkün olamayabiliyor. 

Görüntüleme Sayısı: 2055
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis