ALTIN KOZA ve ORTOPEDIA

ALTIN KOZA ve ORTOPEDIA

Özel Ortopedia Hastanesi 08-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 16. Altınkoza Film Festivali' ne sponsor olarak imza attı.

Ortopedia festival süresince Sinema Engel Tanımaz  Film Kuşağı’ yla hastanenin beşinci katında bulunan toplantı salonunda, alt yazılı ve sesli betimleme yöntemiyle tüm engellilere ve öğrencilere film izleme imkanı sundu. Filmlerin gösterime girdiği ilk gün Ortopedia’ ya gelen Sayın Vali, İl Emniyet Müdürü ve Milli Eğitim Müdürü  engelliler ve öğrencilerle birlikte film izleyerek Ortopedia’ yı onurlandırdılar. Açılış konuşması yapan Sayın Valimiz, Altın Koza Film Festivaline katkılarından dolayı Ortopedia Hastanesine teşekkürlerini dile getirdi.

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği engellileri ile Adana çevre ilköğretim okullarında okuyan öğrenciler özel servislerle getirildikleri Ortopedia Hastanesi' nde, Türk Sinemasının ünlü yapımcılarının imza attığı Üç Maymun, Beyaz Melek, Kasaba, Uzak…vs. filmleri izlediler. Hayatları boyunca sinemaya gitmeyen ve ilk defa Ortopedia Hastanesinde film izleme imkanı bulan öğrenciler heyecanlarını ve mutluluklarını beş gün boyunca yaşadılar.

Özel Ortopedia Hastanesi  Altınkoza Film Festivalinin açılışının yapıldığı ilk günden itibaren; Adana Büyükşehir Belediye Tiyatro Salonunda, Mimar Sinan Açık Hava Kültür Merkezinde verilen konserde,  Park Zirvede düzenlenen Onur Ödülü gecesinde ve son olarak da Merkez Park Açık Hava Tiyatrosunda düzenlenen Altınkoza Ödül Törenleri boyunca, Adana’ ya gelen sanatçılara ve festivale katılan konuklara ambulans ve doktor eşliğinde sağlık hizmeti sundu. Ayrıca Ferhat Göçer' in Mimar Sinan Açık Hava Kültür Merkezi' nde sevenlerine vermiş olduğu konserde, Ortopedia Hastanesi çalışanları da doyasıya eğlendiler.

Yeşilçam Yıldızı Filiz AKIN’ ın Park Zirvede düzenlenen Yaşam Boyu Onur ödülü aldığı gecede, Ortopedia Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Yaman Sarpel 16.Altınkoza Film Festivali’ ne sponsor olarak katkı sağladıklarından dolayı teşekkür plaketi aldı.

Ortopedia Hastanesi Yönetim Kurulu Üyeleri sponsor olarak bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri Altınkoza Film Festivalinde, bundan sonraki yıllarda da yer almak istediklerini ve festivale katkı sağlayıp, sinema izleme mutluluğunu öğrencilere ve engellilere yaşattıklarından dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyduklarını belirttiler..

Görüntüleme Sayısı: 1990
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis