Prof. Dr. Hüseyin Bayram 

Şabanözü/Çankırı doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bitirerek, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimini yaptı. Askerlik sonrası döndüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Ortopedi Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Aynı klinikte akademik aşamalarını tamamlayarak profesör oldu.

İstanbul Fransız Pasteur Hastanesinde,  Amerika New York Colombia Üniversitesi Ortopedi Hastanesi’nde, Almanya Freiburg Üniversite Hastanesi’nde El Cerrahisi alanında çalışmalarda bulundu.  İskoçya Edinburg’da Mikrocerrahi eğitimi aldı. Rusya Kurgan’da İlizarov Uygulamaları Eğitimine katıldı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalının uzun süre başkanlığını yürüten Prof.Dr.Bayram, anabilim dalına bağlı El Cerrahisi Bilim Dalını kurarak Adana’da kopan kol ve parmakların yerine dikilmesi uygulamalarını başlattı. Çukurova Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında yurdun çeşitli yerlerinde hizmet veren Ortopedi uzmanlarının yetişmesinde rol aldı. Tıp Fakültesinde Diyabeti ilgilendiren bölümlerle birlikte ortak çalışma yapan Diyabetik Ayak Kurulunun kuruculuğunu yaptı ve kurul başkanı olarak diyabetik ayaklı hastaların ortopedik tedavilerini yürüttü.

Prof. Dr. Bayram, 1994-1996 dönemi Adana Tabip Odası başkanlığı, 2008-2010 dönemi Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği başkanlığı görevlerinde bulundu. 8. Ulusal El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi ve 20. Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi başkanlıklarını  yaptı.

Prof. Dr. Bayram, özel ilgi alanları olan El Cerrahisi ve Mikrocerrahi,  Omuz ve Dirsek Cerrahisi, Ayak Cerrahisi, Çocuk Ortopedisi konularında çalışmalarını sürdürmektedir.