Prof. Dr. Mahir Gülşen

Köyceğiz /Muğla doğumludur.  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup  Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimini  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaptı. Akademik aşamalarını Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında tamamlayarak profesör oldu.

A.B.D'de Baylor Tıp Fakültesi, Kansas Universitesi, Washington Askeri Tıp Fakültesi, Teksas Ortopedi Hastanesi; Rusya'da Kurgan İlizarov Hastanesinde, Fransa'da Calot Enstitüsünde çalışmalarda bulundu.

Prof. Dr. Mahir Gülşen, Ortopedi ve Travmatolojiyi ilgilendiren tüm hastalıkların teshis ve tedavisinde uzmanlaşmış olup, Ortopedi'nin yanı sıra, Omurga Hastalıkları, Eksternal Fiksasyon ve Biyomekanik alanlarında yaptığı çalışmalarla tanındı.

Prof. Dr. Gülşen, romatizmal kamburlukların düzeltilmesi, İlizarov yöntemleriyle boy uzatılması gibi bir çok tedavi yönteminin ülkemizdeki ilk uygulayıcılarından olmuş; Omurga ve Eksternal Fiksasyon alanlarında patentler almış; birçok makale, kitap ve kitap bölümü yazmış; Dünya İlizarov Kongresi, 7. Uluslararası Omurga Kongresi,  Ilizarov ve Çukurova Bilgi Yenileme Kursları başkanlıkları yapmış; yurt içinde bir çok kongre ve toplantıda, yurt dışında Cezayir, Kore ve Ürdün'de konferanslar vermiştir.

Bel ve boyun fıtıkları, omurga eğrilikleri, omurga kırıkları, kol-bacak uzatılması, doğumsal ve sonradan olma şekil bozukluklarının düzeltilmesi, iyileşmeyen kırık ve kemik iltihapları gibi konular Dr. Gülşen'in özel ilgi alanlarıdır.